Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach

Jesteś ambitny

skorzystaj z naszej oferty

Masz marzenia

postaramy się je spełnić

Oczekujesz wysokich standardów nauczania

nasza szkoła je zapewni

Dołącz do nas

Czekamy na Ciebie

Poszukiwanie pracy

Aby znaleźć pracę trzeba pamiętać, że Szukanie pracy to także praca.

Pamiętaj:

  • Codziennie sprawdzaj swoją skrzynkę mailowa,
  • Przeglądaj oferty portali internetowych poświęconych pracy,
  • Uczestnicz w spotkaniach z pracodawcami, w targach pracy,
  • Codziennie sprawdzaj oferty Powiatowego i Wojewódzkiego urzędu pracy,
  • Rozmawiaj o tym, jakiej pracy szukasz ze znajomymi, sąsiadami, rodziną

GDZIE SZUKAC PRACY?

Oto niektóre z aktywnych metod poszukiwania pracy

  • Internet (portale, strony internetowe firm),
  • Prasa np. Gazeta Wyborcza- poniedziałkowy dodatek Praca, Dziennik Zachodni, Jarmark,
  • Urząd Pracy,
  • Znajomi, rodzina, kontakty,
  • Targi pracy,
  • Kiermasze ofert pracy organizowane w CKZIU,
  • Agencje zatrudnienia np. Adecco, Manpower,
  • Zamieść własne ogłoszenie w prasie,
  • Czytaj ogłoszenia na tablicach ogłoszeń,
  • Czytaj oferty pracy na stronie Młodzieżowego Biura Pracy przy OHP,
  • Postaraj się o bezpośredni kontakt z pracodawcą.

JAK PRZYGOTOWAC SIĘ DO ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ?

Zanim udasz się na rozmowę kwalifikacyjną, odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • Co wiesz o firmie i pracy, o którą się ubiegasz?
  • Co wiesz o sobie, swoich mocnych i słabych stronach?
  • Jakie pytania mogą Ci zadać?
  • Czy spełniasz wszystkie wymagania?
  • Jakie pytania chcesz zadać pracodawcy?
  • Jak się ubierzesz?
  • Jak to spotkanie może wyglądać?

GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI O FIRMIE?

  • w prasie ogólnej o branżowej,
  • w Internecie,
  • na targach pracy i targach branżowych,
  • w broszurach dotyczących działalności firmy,
  • w katalogach branżowych,
  • pytając znajomych, którzy w firmie już pracują.

WYBIERAJAC SIĘ NA ROZMOWĘ:

  • Zabierz ze sobą na spotkanie świadectwa ze szkoły, kopie dyplomów, zaświadczenia o szkoleniach czy opinie innych pracodawców np. ze stażu czy praktyki.
  • ubierz się schludnie i odpowiednio do sytuacji (strój oficjalny, nie sportowy)
  • bądź punktualny,
  • wyłącz telefon komórkowy,
  • na pytania odpowiadaj konkretnie i na temat, nie ograniczaj się do odpowiedzi TAK/NIE
  • nie bój się zadawać pytań,
  • jeśli zostaniesz poproszony o wykonanie jakiegoś zadania, zrób to najlepiej jak potrafisz,
  • Nie udawaj, że znasz się na wszystkim,
  • nie przerywaj wypowiedzi swojego rozmówcy,
  • apytany o swoje słabe strony, dodaj, jak sobie z nimi radzisz,
  • zapytany o swoje porażki, dodaj, czego cię nauczyły,
  • postaraj się nawiązać dobry kontakt z rozmówcą,
  • bądź wiarygodny, nie udzielaj fałszywych informacji na swój temat,
  • nie zaczynaj rozmowy od pytania „ Ile możesz zarobić?
  • nie mów źle o swojej szkole lub poprzednim pracodawcy.

PRZYKŁADOWE PYTANIA, KTÓRE MOGĄ PAŚĆ PODCZAS ROZMOWY

  • opowiedz o sobie, jaką jesteś osoba?
  • dlaczego chciałbyś pracować w naszej firmie?
  • dlaczego uważasz, że nadajesz się na to stanowisko?
  • czy planujesz dalej się uczyć?
  • w czym czujesz się naprawdę dobry?
  • z wykonywaniem jakich zadań masz problemy?
  • czy masz jakieś doświadczenia zawodowe, opowiedz o nich,
  • co najbardziej lubiłeś w swojej szkole/ poprzedniej pracy?
  • jakie były twoje największe niepowodzenia w nauce zawodu/w dotychczasowej pracy?
  • jak spędzasz czas wolny, jakie są twoje zainteresowania, hobby?
  • ile chciałbyś zarabiać?
  • kiedy możesz rozpocząć pracę?

PRZYKŁADY PYTAŃ, KTÓRE MOŻESZ ZADAĆ

  • Jakie będą moje obowiązki?
  • Kto będzie moim przełożonym?
  • Czy przed podjęciem pracy, będę brał udział w jakimś szkoleniu?
  • Kiedy mogę podpisać umowę o prace, jaka to będzie umowa?
  • Kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi na temat wyników dzisiejszej rozmowy?

Dane teleadresowe

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach

adres:
ul. Młynarska 17
08-110 Siedlce

tel.: 25 644 78 17
fax: 25 644 78 14

sekretariat@ckziu.siedlce.pl

Godziny pracy sekretariatu:

Poniedziałek: 8.00 – 16.00

Wtorek: 8.00 – 17.00

Środa: 8.00 – 17.00

Czwartek: 8.00 – 17.00

Piątek: 8.00 – 18.00

Sobota: 8.00 – 16.00 (zjazdowe)

Szkoła prowadzi wynajem sali gimnastycznej, sal wykładowych i pracowni zawodowych na szkolenia, konferencje i egzaminy zawodowe

znak2

checklist2

logo mazowsze
poczta