Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach

KKZ – KOSMETYCZKA

FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych                                               

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe to elastyczne, nowoczesne kształcenie zawodowe dające możliwość zdobycia nowych kwalifikacji niezależnie od posiadanego wykształcenia.

Kurs – BEZPŁATNY !!!

Branża – kosmetyczno-fryzjerska ( FRK)

Czas trwania kursu - kurs trwa 2 lata, tj. 4 semestry

Technik usług kosmetycznych jest zawodem należącym do branży fryzjersko-kosmetycznej.

W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wykształcenie. Wymogiem jest, aby to była osoba dorosła ( osoba, która ukończyła 18 lat).  Wystarczy świadectwo ukończenia gimnazjum, szkoły podstawowej bądź zawodowej!

Po ukończeniu kursu osoby te otrzymują zaświadczenie ukończenia kursu i mogą przystąpić do egzaminu państwowego przeprowadzanego przez OKE ( Okręgową Komisję Egzaminacyjną). Osoba, która przystąpi do egzaminu zawodowego i zda go, otrzyma świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Warunkiem uzyskania dyplomu jest potwierdzenie wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie oraz posiadanie odpowiedniego poziomu wykształcenia. W przypadku zawodu nauczanego na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej jest to wykształcenie zasadnicze zawodowe, natomiast  w przypadku zawodu na poziomie technika jest to wykształcenie średnie.

Technik usług kosmetycznych jest zawodem należącym do branży administracyjno-usługowej, mieszczącym się w sferze usług publicznych. Jest  to  zawód  dla  ludzi  pragnących  rozwoju  i  lubiących  wyzwania. Specyfika   tego  zawodu  polegająca  na  kontakcie  z  ludźmi narzuca również na osobę pracującą potrzebę posiadania szczególnych cech charakteru, predyspozycji psychofizycznych oraz wysokiej kultury osobistej. W puli oferowanych usług przez kosmetyczkę znajdują się zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej, zdobniczej oraz zabiegi z zastosowaniem czynników fizykalnych. Klient podczas wizyty w salonie kosmetycznym oprócz usługi bezpośredniej otrzymuje pakiet porad związanych z pielęgnacją i profilaktyką skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, stóp i ciała oraz upiększaniem w warunkach domowych.

Zachętą do kształcenia się w tym przyszłościowym zawodzie jest możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej oraz dotacje unijne, które to umożliwiają. Zawód kosmetyczki daje szansę współpracy z wieloma nowoczesnymi firmami kosmetycznymi stwarzając  szerokie  możliwości  pracy.

Absolwenci mają możliwość zatrudnienia w:

  • gabinety kosmetyczne,
  • salony odnowy biologicznej,
  • salony SPA,
  • gabinety pielęgnacji dłoni i stóp,
  • własny gabinet kosmetyczny,
  • firmy kosmetyczne.

Wymagane dokumenty:

  • wniosek* (w wersji elektronicznej lub papierowej)  
  • świadectwo ukończenia szkoły
  • 2 fotografie
  • zaświadczenie z medycyny pracy

*Rejestracja elektroniczna - w sprawie dopełnienia formalności będziemy się z Państwem kontaktować telefonicznie.

Dokumenty są przyjmowane w pokoju nr 50 (II piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

ZAPISZ SIĘ

Dane teleadresowe

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach

adres:
ul. Młynarska 17 
08-110 Siedlce


tel.: 25 644 78 17
fax: 25 644 78 14


e-mail: 
sekretariat@ckziu.siedlce.pl

GODZINY OTWARCIA SEKRETARIATU

pon-pt godz. 08:00 – 17:00

Sobota: 8.00 – 16.00 (zjazd)

BOM Głosowanie

Szkoła prowadzi wynajem sali gimnastycznej, sal wykładowych i pracowni zawodowych na szkolenia, konferencje i egzaminy zawodowe


znak2

checklist2

logo mazowsze
poczta