Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach

Biblioteka

Biblioteka szkolna posiada ponad 13 tysięcy woluminów, głównie publikacje z dziedzin związanych z kierunkami kształcenia w szkole – medycznymi i społecznymi. Zbiory uzupełniane są na bieżąco. Katalog komputerowy oraz komputerowa kartoteka zagadnieniowa, pozwalają na szybkie wyszukiwanie interesujących pozycji.

Integralną częścią biblioteki jest czytelnia oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (stanowiska komputerowe z podłączeniem do Internetu).

Godziny pracy dostosowane dla kierunków dziennych, zaocznych i wieczorowych – wszyscy uczniowie i słuchacze mają możliwość skorzystania z biblioteki, czytelni i Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

w I semestrze 2017/2018 r.

 

DZIEŃ TYGODNIA

GODZINY

PONIEDZIAŁEK

9:00 – 16:30

WTOREK

10:00 – 15:00

16:00 – 18:00

ŚRODA

*11:30 – 17:00

**11:30 – 15:30

CZWARTEK

12:00 – 17:00

PIĄTEK

8:00 – 14:00

PIĄTEK zjazdowy

8:00 – 11:00

14:00 – 18:00

SOBOTA zjazdowa

8:00 – 13:00

 

*w tygodniu niezjazdowym

**w tygodniu zjazdowym

 

Naszym uczniom i słuchaczom kierunku Opiekun Medyczny, Opiekunka Dziecięca, Terapeuta Zajęciowy,  Technik Usług Kosmetycznych polecamy stronę internetową Biblioteki Otwartej Edukacji, katalogi zasobów dla kształcenia zawodowego.  
------->KLIK<-----------

 

 

Opiekunami biblioteki są mgr Anna Chromińska i mgr Jolanta Sieplińska

Zakupione nowości do biblioteki

b1

b2

b3

b4

b5

 b6

b7

b8

b9

Atlas anatomii człowieka A. Zborowskiego, wykorzystywany na poszczególnych kierunkach kształceniabig azatlas

W naszej bibliotece znajdują się również książki opisujące prywatne i zawodowe życie
profesora Z. Religii, wybitnego polskiego kardiochirurga – Patrona naszej szkoły.

b10

  

 

 

 

 

 

 

 

 

W bibliotece dostępne są czasopisma o tematyce medycznej: "Na ratunek", "Rehabilitacja w  praktyce", „Rehabilitacja medyczna”, „Medycyna Praktyczna”, „Asystentka i higienistka stomatologiczna”, „Asysta dentystyczna”, „Inforanek”, „Integracja”, „Charaktery”, „Mamo to ja”, „Twoje dziecko”, „Twój maluszek”, „Dziecko” .

Biblioteka dysponuje twórczością siedleckiej poetki - Urszuli Tom: „Przystanek przed snem...”, „Wiano”, „Gdyby nie kolczyk”, „Pokochać wiatr...”, „Gdzie ptak po polsku śpiewa ...”

 b11

Księgozbiór został wzbogacony o twórczość ks. Jana Kaczkowskiego.

b12

Na terenie naszej szkoły powstała półka bookcrossingowa „Medyk”, którą zarejestrowano na stronie internetowej /www.bookcrossing.pl/. Półka uzyskała statut oficjalnej. Zebrane książki zostały wpisane do internetowej bazy i otrzymały numery identyfikacyjne BIP. Numery te umieszczono na specjalnych naklejkach w każdej książce. Z półki może korzystać każdy. Wybrać książkę, która go zainteresuje, wziąć ją do domu, przeczytać i odnieść z powrotem, aby mogła trafić do rąk innych czytelników.  

b13

Czytaj więcej...

Dane teleadresowe

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach

adres:
ul. Młynarska 17 
08-110 Siedlce


tel.: 25 644 78 17
fax: 25 644 78 14


e-mail: 
sekretariat@ckziu.siedlce.pl


Szkoła prowadzi wynajem sali gimnastycznej, sal wykładowych i pracowni zawodowych na szkolenia, konferencje i egzaminy zawodowe


znak2

checklist2

logo mazowsze
poczta