Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach

EDUKUJEMY MŁODZIEŻ PODCZAS OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

W ramach obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbyły się spotkania edukacyjne z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Siedlcach ( piątek 17.11.17), oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach ( poniedziałek 20.11.17) .
Podczas tych spotkań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i nauczycielki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach edukowali uczniów z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasad udzielania I pomocy.
Poruszana na spotkaniach tematyka wzbudziła ogromne zainteresowanie o czym mogą świadczyć liczne pytania zadawane przez uczniów nawet po zakończeniu prelekcji.  

View the embedded image gallery online at:
http://ckziu.siedlce.pl/wydarzenia.html#sigFreeId99ccd1baba

 

Dzień Promocji Zdrowia

W dniu 16.11.2017 w naszym Centrum odbył się Dzień Promocji Zdrowia, którego celem było uświadomienie uczniów, słuchaczy i pracowników jaki jest ogrom zagrożeń oraz kar związanych z cyberprzestępczością. Prelekcję na temat „Cyberzagrożenia we współczesnym świecie" przeprowadziła sierż. szt. Małgorzata Mazurek. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem a młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji po wykładzie. 

View the embedded image gallery online at:
http://ckziu.siedlce.pl/wydarzenia.html#sigFreeIdea6a80d489

17 listopada 2017 roku w Zabrzu odbył się XXVI koncert ,,Serce za serce" pod hasłem ,,Serce to jeszcze za mało" z udziałem Mieczysława Szcześniaka zorganizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

17 listopada 2017 roku w Zabrzu odbył się XXVI koncert ,,Serce za serce" pod hasłem ,,Serce to jeszcze za mało" z udziałem Mieczysława Szcześniaka zorganizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Mieczysław Szcześniak zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty "Nierówni", opartej na twórczości ks. Jana Twardowskiego. Koncerty „Serce za serce” organizowane są od 1992 roku.Promocja działalności Fundacji, podziękowanie i uhonorowanie tych,którzy najhojniej wspierają postęp prac naukowo-badawczych nad klinicznym wdrożeniem najnowszych metod ratowania ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce, to przesłanie koncertów „Serce za serce”, organizowanych corocznie przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, utworzona w 1991 roku w Zabrzu, przyjęła za cel wprowadzenie do praktyki klinicznej nowoczesnych technik i technologii w leczeniu zagrożonego serca. Prowadzi badania naukowe i prace wdrożeniowe związane z mechanicznymi protezami serca dla dzieci i dorosłych, biologicznymi protezami zastawek serca, robotem chirurgicznym i innowacyjnymi narzędziami chirurgii oraz inżynierią tkankową wykorzystywaną w celach leczniczych. Współfinansuje publikacje naukowe i dydaktyczne. organizuje specjalistyczne warsztaty, konferencje i sympozja. Promuje aktywny, zdrowy styl życia jako najlepszą profilaktykę chorób serca. Fundacja prowadzi także program szkoleniowo- stypendialny dla kadr medycznych. Jest nowoczesnym zasłużonym dla polskiej kardiochirurgii ośrodkiem naukowo- badawczym oraz centrum wymiany myśli i doświadczeń. Jej działalność możliwa jest dzięki środkom pochodzącym z darowizn, subwencji, dotacji oraz funduszy unijnych. Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego- można ja wspierać różnorodnie, również jednym procentem podatku dochodowego od osób fizycznych.  

View the embedded image gallery online at:
http://ckziu.siedlce.pl/wydarzenia.html#sigFreeId6343e61506

UCZNIOWIE "MEDYKA" W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

W dniu 9 listopada uczniowie, słuchacze i nauczyciele „Medyka” wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zorganizowanej przez Samorząd Uczniów i Słuchaczy. CNK jest jednym z największych centrów nauki w Europie, umożliwiającym zwiedzającym samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że ciekawe ekspozycje Kopernika zainspirowały naszych uczniów i słuchaczy do kreatywnej nauki oraz zdobywania wiedzy poprzez obserwację, zadawanie pytań i poszukiwanie odpowiedzi. 

View the embedded image gallery online at:
http://ckziu.siedlce.pl/wydarzenia.html#sigFreeId8db3380ca5

NASZE KOSMETYCZKI NA FILMOWYCH PORANKACH DLA DZIECI

 W kinie HELIOS, co drugą niedzielę odbywają się Filmowe Poranki dla Dzieci. Zostaliśmy zaproszeni do realizacji tego przedsięwzięcia organizując najmłodszym widzom ciekawe zajęcia artystyczne w postaci malowania buziek lub innych części ciała. Nasze kosmetyczki chętnie angażują się w różne akcje, dlatego zasługują na słowa uznania. Wolny czas poświęcają sprawiając przyjemność dzieciom. GRATULUJEMY POSTAWY I DZIĘKUJEMY 

View the embedded image gallery online at:
http://ckziu.siedlce.pl/wydarzenia.html#sigFreeId458a69114f

Dane teleadresowe

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach

adres:
ul. Młynarska 17 
08-110 Siedlce


tel.: 25 644 78 17
fax: 25 644 78 14


e-mail: 
sekretariat@ckziu.siedlce.pl


Szkoła prowadzi wynajem sali gimnastycznej, sal wykładowych i pracowni zawodowych na szkolenia, konferencje i egzaminy zawodowe


znak2

checklist2

logo mazowsze
poczta